niedziela, 22 marca 2020

Najprostsze bułki pszenne (bez formowania). Udadzą się każdemu.


Dzisiaj mam dla Was przepis na bułki, który może się przydać każdemu. Tym co pieką od dawna i tym, którzy nigdy nie piekli. 

Teraz jest idealny czas, żeby zacząć. 

To chyba najprostszy przepis na bułki jaki może być. Wyrośniętego ciasta nie trzeba formować. Wystarczy pociąć je w kwadraty i ułożyć na blasze. Ja do cięcia najchętniej używam noża do pizzy, ale wystarczy zwykły ostry. 

Te bułeczki są idealne do wszelkiego rodzaju dodatków (zarówno słodkich jak i słonych). Możecie użyć ich do robienia zapiekanek lub burgerów albo jak będą już nie pierwszej świeżości możecie je wykorzystać do zrobienia grzanek do sałaty albo zupy. 

Ponieważ traktuję ten przepis jako przepis też dla tych, którzy nigdy nie piekli pieczywa, a chcą zacząć, dlatego poniżej znajdziecie zdjęcia z różnych etapów robienia ciasta.
Mam nadzieję, że to Wam pomoże.

Do ciasta na bułki możecie też dodać 1/2-1 łyżeczkę ulubionych ziół, 2-3 łyżki pokrojonych w kostkę suszonych pomidorów, 1 łyżeczkę koncentratu pomidorowego lub około 30 g tartego sera lub pokruszonego sera pleśniowego. Wszelkie dodatki dołóżcie pod sam koniec miksowania.


Bułki pszenne (najprostsze)

320 ml wody
20 g świeżych drożdży lub 5 g suszonych
550 g mąki pszennej (typu 550) + mąka do podsypania
10 g (2 płaskie łyżeczki) soli morskiej
20 g miękkiego masła


Do miski wlać wodę i dodać drożdże. Wymieszać i odstawić na 10 minut. 

Dodać mąkę, sól i masło podzielone na kawałeczki. Miksować całość (końcówki haki) przez 10 minut. Najpierw na wolnym obrotach, a potem na średnich. 
Miskę przykryć ściereczką lub kawałkiem folii spożywczej i odstawić do wyrastania na około godzinę. Czas wyrastania może być dłuższy lub krótszy. Wszystko zależy od temperatury otoczenia. Ważne, żeby ciasto podwoiło swoją objętość. 

Blat podsypać mąką, wyłożyć na niego ciasto i rozpłaszczyć je (odgazowując jednocześnie ciasto) formując prostokąt na grubość 2 cm. Posypać lekko mąką wierzch ciasta. Ostrym nożem lub nożem do pizzy pociąć ciasto na 9 części. Ułożyć bułeczki na blasze zachowując odstępy. 

Przykryć je ściereczką i odstawić do wyrastania na około 1 godzinę. Bułeczki powinny podwoić swoją objętość.

Kiedy bułeczki rosną, rozgrzać piekarnik do 200 stopni C (góra - dół). 

Wstawić blachę z wyrośniętymi bułeczkami na środkowy poziom piekarnika i piec je do zezłocenia wierzchu około 15 minut.
Upieczone przełożyć na kratkę i pozostawić do wystudzenia.

Wystudzone można mrozić.

Wszystkie składniki gotowe do miksowania.

Ciasto rozciągnięte dłońmi i gotowe do cięcia

Ciasto cięte nożem do pizzy na bułki

Bułki ułożone na blasze do wyrastania

Wyrośnięte bułki gotowe do pieczenia1 komentarz:

  1. IDEALNY MIŁOŚĆ ZAKŁADNIK NA MIARĘ, ABY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z TWOIM ZŁOTYM MAŁŻEŃSTWEM I SZYBKO

    Nie mogę zapomnieć, w jaki sposób Dr PADMAN pomógł mi przywrócić małżeństwo po 4 miesiącach rozstania z żoną bez kłótni, a ona odeszła i nigdy nie wróciła do mnie. Zrobiłem tak wiele, aby ją odzyskać, ale nic nie wyszło zobaczyłem komentarz online, gdy ktoś zeznawał, w jaki sposób dr PADMAN pomógł mu odzyskać żonę i w ten sposób skontaktowałem się z nim za pośrednictwem WhatsApp, a po napisaniu mojego problemu zapewnił mnie, że pomoże mi wrócić z żoną w 24 godziny po rzuceniu zaklęcia miłosnego i po tym, jak rzucił zaklęcie, moja żona wróciła do domu i błagała, że ​​bardzo jej współczuje, że mnie zostawiła, dziś wróciłem z żoną i oboje jesteśmy szczęśliwi i znów żyjemy razem. Wiem, że jest wielu ludzi, którzy chcą odzyskać swoją miłość. Skontaktuj się z Dr Great, ponieważ jest idealną odpowiedzią na Twój problem. Skontaktuj się z nim: Zadzwoń / WhatsApp go: +19492293867 https://twitter.com/padman_dr. Strona internetowa: https://padmanspell.com/index-3.html E-mail: padmanlovespell@yahoo.com

    OdpowiedzUsuń